Preparaty

Dla delikatnej skóry dziecka

kosmetyki dla noworodkaWybierając kosmetyki dla siebie często poświęcamy tej czynności sporo czasu. Jeżeli chodzi o płyny, balsamy, szampony czy inne dzieci, tym bardziej konieczna jest ostrożność.

Dobre są dla wszystkich

Kosmetyki dla dzieci powinny przykuwać naszą uwagę i powinniśmy przy ich wyborze patrzeć przede wszystkim na skład, a także na to czy posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, dla kogo są przeznaczone i od jakiego wieku, a czasami również na to jakie jest ich działanie. Dużym plusem w tym wypadku jest to, że to, co jest dobre dla najmłodszych będzie też dobre dla całej reszty rodziny, więc tego typu preparatów mogą używać wszyscy.

Im mniej, tym lepiej

Szczególnie wrażliwa i delikatna jest natomiast skóra najmłodszych, dlatego też kosmetyki dla noworodka powinny być najwyższej jakości. Wśród nich najważniejsze to:
– płyn do kąpieli,
– balsam nawilżający,
– krem do pupy,
– specjalny krem do twarzy, jeżeli jest bardzo zimno.

Nadmiar różnych kosmetyków wcale nie jest tutaj wskazany, ponieważ skóra maluszka jest już naturalnie nawilżona. Natomiast przy jakichkolwiek problemach trzeba już udać się do lekarza po poradę i specjalistyczne środki, dzięki którym zażegnamy problemy. Działanie na własną rękę może tylko pogorszyć sytuację – zobacz nasze propozycje.

Tagged